مستندسازی و حفظ و نگهداری آثار و اسناد و اطلاعات هر سیستم و پردازش و بهره برداری و انتقال اطلاعات وتجربیات، جایگاه مهمی در مدیریت دانش هر مجموعه؛ خصوصا مراکز علمی دارد. بخش مهمی از اسناد و اطلاعات، مربوط به سوابق شکل گیری ورشد وتوسعه دانشگاه می باشد.

اولین دوره جشن ورودی‌های تحصیلات تکمیلی برگزار شد

اولین دوره جشن ورودی دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی شریف صبح روز چهارشنبه ششم مهرماه سال جاری در محل سالن تربیت بدنی برگزار شد.

در ابتدای مراسم دکتر رضا روستا آزاد ریاست دانشگاه ضمن خیر مقدم به دانشجویان گفت: من، شما را به عنوان همکاران خودم در دانشگاه مخاطب قرار می‌دهم چرا که دانشجویان تحصیلات تکمیلی قدری از دانشجویی فاصله گرفته‌اند و دانشجو تلقی نمی‌شوند و با مشارکت در امور آموزشی و پژوهشی دانشگاه به نوعی یاور و همراه دانشگاه در ارایه خدمات هستند و من شما را همکاران خودم تلقی می‌کنم.

روستا آزاد: اظهار تأسف کرد که بخشی از شما در بدو ورود به دانشگاه با مشکلاتی روبرو بوده‌اید که از همین جا از شما عذرخواهی می‌کنم و تمام این ناملایمات به دلیل وجود 40% بیش از ظرفیت اعلام شده از سوی وزارت علوم می‌باشد که امیدورایم به زودی این مشکلات مرتفع گردد.

وی گفت: ما به زودی قرارداد خوابگاه جدید ایساتیس را امضاء خواهیم نمود و بخشی از مشکلات خوابگاهی شما عزیزان برطرف خواهد شد.
روستا آزاد به برنامه راهبردی دانشگاه اشاره کرد و افزود: این یک برنامه بسیار جدی با حرکت دانش بنیان و کاربردی است و مشارکت تک تک شما را برای تحقق این برنامه‌ها خواهانیم.

وی خاطر نشان کرد: خودتان را بیش از پیش باور داشته باشید و فعالیت‌های گروهی خود را افزایش دهید و امیدواریم که بتوانید پس از اتمام تحصیل نه تنها دغدغه اشتغال نداشته باشید بلکه بتوانید برای دیگران هم اشتغال‌زایی کنید.

روستا آزاد افزود: برنامه جدی ما اینست که دانشجویان تحصیلات تکمیلی تمام وقت باشند و به شدت به دنبال این هستیم که شما بتوانید از طریق ارتباط با صنعت پشتوانه پژوهشی و وضعیت مالی خوبی برای خود رقم بزنید.

وی در پایان صحبت‌هایش گفت: شما می‌توانید از کانال مرکز رشد و معاونت آموزشی و همچنین معاونت پژوهشی و فناوری داشگاه پیشنهادات خود ارایه داده تا دانشگاهی فعال‌تر، چابک‌تر، علمی‌تر و بهتر داشته باشیم و ما از همین جا دستان تک تک شما را به گرمی می‌فشاریم.

در ادامه مراسم حجت الاسلام و المسلمین محمدنژاد مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ضمن خوش آمدگویی به دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی گفت: امیدوارم که شما صرفاً به شناخت دانشکده و محیط آموزشی خود اکتفا نکنید، زیرا شناخت کل دانشگاه در همه ابعاد مطلوب‌تر خواهد بود وی خاطر نشان کرد سعی کنید با همه مجموعه‌های دانشگاه تعامل داشته باشید.

مسئول نهاد رهبری یادآورشد نگذارید ادامه تحصیل و مسائل علمی شما را از سایر ابعاد زندگی باز دارد.

وی به بحث ازدواج و مسائل معنوی اشاره کرد و افزود: فرصت‌ها و تهدیدهای اطراف را خوب ببینید، بهترین زمان برای ازدواج همین سن است و امیدوارم بتوانید در این دوره ازدواج کرده و تشکیل خانواده دهید. حجت الاسلام محمدنژاد در پایان متذکر شد که باید با دینمان آن گونه که خداوند از ما می‌خواهد، برای پاسخ-گویی در روز قیامت آشنا باشیم و به آن عمل کنیم.

در ادامه مراسم دکتر تجریشی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ضمن تبریک سال تحصیلی جدید و همچنین هفته دفاع مقدس سخنان خود را با این بیت شعر معروف آغاز نمود:

به گفتار پیغمبر راستگوی زگهواره تا گور دانش بجوی

وی گفت: جایگاه امروز دانشگاه صنعتی شریف حاصل تلاش دانشجویان و مدیران قبلی است که باید ما نیز در آینده به نحو شایسته به دیگران تحویل دهیم. دکتر تجریشی گفت: دانشگاه صنعتی شریف سال گذشته بیش از 1200مقاله داشته که این تعداد چیزی در حدود 2/3 مقاله به ازای هر استاد می‌باشد که در مقایسه با دانشگاه بعدی کشور که چیزی در حدود 8/2 را داراست رقم قابل توجهی است.

وی افزود: مرکز کارآفرینی دانشگاه شریف اولین مرکز کارآفرینی دانشگاهی در کشور است که هدف آن انتقال مهارت و آموزش برای ایجاد روحیه کارآفرینی است که بتوانند خود دانشجویان نیروی مولد و تولید کننده باشند.

وی به رقم 40 درصد دانشجوی اضافه بر ظرفیت دانشگاه در سال جاری اشاره کرد و افزود: این هم فرصت است و هم تهدید. فرصت است اگر نیروی کارآمدی وجود داشته باشد، این نیرو به ظرفیت دانشگاه اضافه می‌شود و تهدید است از آن جهت که وسایل و امکانات از جمله خوابگاه که بتوانیم در اختیار قرار دهیم تا دغدغه‌ای برای درس خواندن و ارایه تحصیل نباشد و با فراغ بال به پژوهش و تحقیق ادامه دهند و امیدواریم به زودی تمامی این مشکلات نیز مرتفع گردد.

در پایان مراسم نیز از دانشجویان نمونه سال گذشته تقدیر شد.

تاریخ انتشار: ۱۳۹۰/۰۷/۱۲ ۱۶:۴۸

آخرین خبر

مرکز اسناد دانشگاه صنعتی شریف افتتاح شد

  با هدف حفظ اصول، ارزش ها و نگهداری از پیشینه علمی، پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف و پیشرفت های آن در زمینه علم و فناوری، مرکز ...

عکس تصادفی