مستندسازی و حفظ و نگهداری آثار و اسناد و اطلاعات هر سیستم و پردازش و بهره برداری و انتقال اطلاعات وتجربیات، جایگاه مهمی در مدیریت دانش هر مجموعه؛ خصوصا مراکز علمی دارد. بخش مهمی از اسناد و اطلاعات، مربوط به سوابق شکل گیری ورشد وتوسعه دانشگاه می باشد.

تقدیر از استادان بازنشسته و مرور خاطرات پنجاه ساله گذشته در گردهمایی فیزیکی های دانشگاه صنعتی شریف

تقدیر از استادان بازنشسته و مرور خاطرات پنجاه ساله گذشته در گردهمایی فیزیکی های دانشگاه صنعتی شریف

به گزارش روابط عمومی؛ ویژه برنامه ی دانشکده فیزیک به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس دانشگاه صبح روز یکشنبه 19 اردیبهشت ماه سال جاری با حضور اساتید، فارغ التحصیلان، دانشجویان و کارکنان در سالن آمفی تیاتر این دانشکده برگزار شد.
دکتر سهراب راهوار رئیس این دانشکده ضمن خوش آمد گویی و ابراز خرسندی از حضور اساتید پیشکوست و بنیانگذار دانشکده فیزیک، عنوان کرد من خودم یکی از دانشجویان این دانشکده بودم و جزو افرادی هستم که در این دانشکده رشد کرده و به ثمر رسیده ام من و اساتید دیگر مثل من همیشه اینجا را خانه خودمان می دانیم و مدیون این دانشکده هستیم و همواره سعی مان براین است بتوانیم این دانشکده را هرچه بهتر به سمته جلو پیش ببریم.
دکتر راهوار ادامه داد این دانشکده توسط نسل ارزشمندی از استادان ازجمله آقایان دکتر فیروز پرتوی و مرحوم دکتر حسین پرتوی، دکتر گلشنی، دکتر اردلان، دکتر اخوان و دکتر انواری تأسیس شده و از اول هدفه این عزیزان پایه ریزی محیطی بانشاط و علمی با آرزوهای خیلی بزرگ بوده است. در اینجا نهالی کاشته شد که معلوم نبود بگیرد ولی با همت و کمک این عزیزان امروز این نهال درخت تنومندی شده و به نتیجه رسیده است. از جمله میوه های این درخت فارغ التحصیلیه بیش از 170 نفر دانشجوی دوره ی دکتری است که همه این افراد در حاله حاضر اعضای هیأت علمی موفق در دانشگاه های مختلف کشور هستند و روح این دانشکده را به بقیه دانشگاه ها نیز منتقل کرده اند.
رئیس دانشکده فیزیک در بخش پایانی صحبت هایش اشاره کرد اولین فارغ التحصیل دوره دکتری دانشکده فیزیک شهید علی محمدی بودند که ایشان نیز حاصل رشد در این بستر بودند. من آرزو میکنم که ماننده سابق فارغ التحصیلان این دانشگاه برای کشور مثمر ثمر و مفید باشند. امید قلبی من این است که ما وقتی شصتمین سال تأسیس دانشگاه را جشن می گیریم از دانشکده فیزیک دسته کم یک نفر برنده جایزه نوبل داشته باشیم و به این دانشگاه و دانشکده بیش از پیش افتخار کنیم.
در ادامه این مراسم دکتر حمیدرضا مشفق یکی از روسای سابق و عضو هیأت علمی این دانشکده گزارشی از روند تأسیس و تکامل این دانشکده از ابتدا تا کنون ارائه نمود، وی در بخشی از این گزارش اشاره نمود این دانشکده تاکنون پنج کتاب به زبان انگلیسی و سیزده کتاب به زبان فارسی تألیف نموده است. همچنین ترجمه یک کتاب به زبان فارسی و برگزاری هفت کنفرانس بین المللی و نه کنفرانس ملی از دیگر فعالیت های این دانشکده بوده است.
بنابراین گزارش در ادامه این مراسم اساتید پیشکسوت و بنیانگذاران این دانشکده از جمله دکتر فیروز پرتوی، دکتر گلشنی، دکتر اردلان، دکتر انواری و خانم دکتر اعظم ایرجی زاد به بیان خاطرات شیرین خود در گذشته پرداختند.
گفتنی است در بخشی از این مراسم از 4 نفر از اساتید بازنشسته و پیشکسوت آقایان دکتر فیروز پرتوی، دکتر اردلان، دکتر صمیمی و دکتر هدایتی که سالها در این دانشکده خدمت کرده اند تقدیر شد.آخرین خبر

مرکز اسناد دانشگاه صنعتی شریف افتتاح شد

  با هدف حفظ اصول، ارزش ها و نگهداری از پیشینه علمی، پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف و پیشرفت های آن در زمینه علم و فناوری، مرکز ...

عکس تصادفی