مستندسازی و حفظ و نگهداری آثار و اسناد و اطلاعات هر سیستم و پردازش و بهره برداری و انتقال اطلاعات وتجربیات، جایگاه مهمی در مدیریت دانش هر مجموعه؛ خصوصا مراکز علمی دارد. بخش مهمی از اسناد و اطلاعات، مربوط به سوابق شکل گیری ورشد وتوسعه دانشگاه می باشد.

تقدیر از دو استاد پیشکسوت و مرور خاطرات گذشته در آیین گرامیداشت پنجاهمین سالگرد تاسیس دانشگاه صنعتی شریف

تقدیر از دو استاد پیشکسوت و مرور خاطرات گذشته در آیین گرامیداشت پنجاهمین سالگرد تاسیس دانشگاه صنعتی شریف

به گزارش روابط عمومی؛ ویژه برنامه ی دانشکده مهندسی شیمی و نفت به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس دانشگاه بعدازظهر روز چهارشنبه 15 اردیبهشت ماه سال جاری با حضور اساتید، فارغ التحصیلان، دانشجویان و کارکنان این دانشکده در سالن جابربن حیان دانشگاه شریف برگزار شد.
دکتر محمدجعفر عبدخدایی رئیس این دانشکده ضمن ابراز خوشحالی از حضور در جمع اعضای پیشکسوت این دانشکده به ارایه گزارشی از وضعیت دانشکده ی مهندسی شیمی و نفت پرداخت.
وی در صحبتهای خود گفت: دانشکده ی مهندسی شیمی در سال 1345 تاسیس شد و در سال 1379 با ملحق شدن رشته ی مهندسی نفت به آن به دانشکده ی مهندسی شیمی و نفت تغییر نام پیدا کرد.
دکتر عبدخدایی یادآور شد؛ در سال 1365 نخستین دوره ی پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در رشته ی مهندسی شیمی ایجاد گردید. همچنین در سال 1370 این دانشکده نخستین دانشجویان خود را در مقطع دکتری در رشته ی مهندسی شیمی پذیرفت .
وی تاکید کرد با ایجاد گرایش رشته ی مهندسی نفت در سال1379 در این دانشکده، در سالهای 1379 و 1380 دانشجویان در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به دانش آموختن در دانشکده ی مهندسی شیمی و نفت پرداختند.
رئیس دانشکده ی مهندسی شیمی و نفت در بخش دیگری از صحبتهای خود به تعداد دانش آموختگان این دانشکده از بدو تاسیس تاکنون اشاره کرد و گفت: 4هزار و 600 فارغ التحصیل در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری حاصل فعالیت 50 ساله ی این دانشکده می باشد.
دکتر عبدخدایی با اشاره به نقش چشمگیر اساتید در پیشرفت های این دانشکده گفت: دانشکده ی ما دارای 39 عضو هیئت علمی در چهار رده ی استاد، استادیار، دانشیار و مربی می باشد که در ده گروه تخصصی به تعلیم و تربیت دانشجویان این دانشکده می پردازند.
وی در ادامه ضمن گرامی داشت یاد و خاطره ی بسیاری از اساتید و شهیدان این دانشکده از شهید مصطفی احمدی روشن به عنوان آخرین شهید دانشکده ی مهندسی شیمی و نفت یاد کرد.
دکتر عبدخدایی در بخش پایانی صحبتهای خود ضمن مقاسیه ی امکانات و فعالیتهای دانشکده ی مهندسی شیمی و نفت دانشگاه صنعتی شریف با دانشکده های هم نام در دانشگاه های مطرح جهان به فعالیتهای این دانشکده در یک سال اخیر اشاره کرد و گفت: چاپ 235 مقاله، تالیف 6 کتاب، دریافت 5 جایزه ی مهم و ثبت4 اختراع از جمله فعالیتهایی است که در سال جاری در دانشکده ی مهندسی شیمی و نفت صورت پذیرفته است.
بنا بر این گزارش؛ در این ویژه برنامه از دکتر سیف کردی و مهندس آقاجانی به عنوان اساتید پیشکسوت این دانشکده تقدیر شد. همچنین؛ مرور خاطرات گذشته، بازدید از دانشکده و آزمایشگاه‌ها، اجرای موسیقی زنده و سخنرانی چند تن از فارغ التحصیلان دانشکده ی مهندسی شیمی و نفت از دیگر برنامه هایی بود که برای ویژه برنامه دانشکده مهندسی شیمی و نفت به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس دانشگاه صنعتی شریف در نظر گرفته شده بود.


آخرین خبر

مرکز اسناد دانشگاه صنعتی شریف افتتاح شد

  با هدف حفظ اصول، ارزش ها و نگهداری از پیشینه علمی، پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف و پیشرفت های آن در زمینه علم و فناوری، مرکز ...

عکس تصادفی