مستندسازی و حفظ و نگهداری آثار و اسناد و اطلاعات هر سیستم و پردازش و بهره برداری و انتقال اطلاعات وتجربیات، جایگاه مهمی در مدیریت دانش هر مجموعه؛ خصوصا مراکز علمی دارد. بخش مهمی از اسناد و اطلاعات، مربوط به سوابق شکل گیری ورشد وتوسعه دانشگاه می باشد.

طراحي، مهندسی و ساخت برنر و دستگاه تست برنر توربين گازي راستون براي اولين در کشور

طراحي، مهندسی و ساخت برنر و دستگاه تست برنر توربين گازي راستون براي اولين در کشور

به گزارش روابط عمومی؛ با تلاش متخصصان صنعت توربين کشور در يکي از شرکت‌هاي رشد يافته مرکز رشد دانشگاه صنعتي شريف سيستم سوخت پاش مايع توربين گازي راستونGas Turbine Liquid Burner) (Ruston TB-5000 به همراه دستگاه تست مربوطه مهندسي و ساخته شد.

اين کار در طي حدود 8 ماه کار مضاعف و همکاري متخصصان متعدد در رشته‌هاي مختلف مهندسي در شرکت کارنو ايده آل آرمان به انجام رسيد و با همکاري صميمانه مديريت و کارشناسان شرکت پالايش نفت لاوان بر روي يکي از توربين‌ها نصب و مورد بهره برداري قرار گرفت.

به گفته مهندس عطاري، مدير عامل شرکت کارنو، برنر توربين‌هاي گازي بدليل پاشش و کنترل سوخت از حساسيت و دقت بالايي برخوردار هستند، که بايستي به طور هماهنگ در محفظه احتراق توربين‌هاي گازي عمل نموده و در محدوده دمايي کنترل شده کار نمايند. لذا، از ارزش افزوده و فن‌آوري بالايي برخوردار هستند.
با به ثمر رسيدن اين پروژه، علاوه بر کسب دانش فني ساخت برنرهاي سوخت مايع توربين‌هاي گازي، قطع وابستگي با استفاده از توان متخصصان داخلي و تامين کالا با 30% قيمت خارجي، دغدغه صنايع انرژي کشور براي تهيه اين نياز اساسي نيز از ميان برداشته شد.

آخرین خبر

مرکز اسناد دانشگاه صنعتی شریف افتتاح شد

  با هدف حفظ اصول، ارزش ها و نگهداری از پیشینه علمی، پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف و پیشرفت های آن در زمینه علم و فناوری، مرکز ...

عکس تصادفی