مستندسازی و حفظ و نگهداری آثار و اسناد و اطلاعات هر سیستم و پردازش و بهره برداری و انتقال اطلاعات وتجربیات، جایگاه مهمی در مدیریت دانش هر مجموعه؛ خصوصا مراکز علمی دارد. بخش مهمی از اسناد و اطلاعات، مربوط به سوابق شکل گیری ورشد وتوسعه دانشگاه می باشد.

ویژه برنامه دانشکده مهندسی صنایع به مناسبت پنجاهمین سال تأسیس دانشگاه صنعتی شریف

ویژه برنامه دانشکده مهندسی صنایع به مناسبت پنجاهمین سال تأسیس دانشگاه صنعتی شریف

تقدیر از استادان و کارکنان بازنشسته در گردهمایی مهندسین صنایع دانشگاه صنعتی شریف

به گزارش روابط عمومی، ویژه برنامه ی دانشکده مهندسی صنایع به مناسبت بزرگداشت پنجاهمین سال تأسیس دانشگاه صنعتی شریف عصر روز دوشنبه یکم شهریور ماه سال جاری با حضور اساتید، کارکنان و دانشجویان این دانشکده در سالن جابربن حیان برگزار شد.
دکتر حجی رئیس این دانشکده ضمن ابراز خرسندی از حضور اساتید پیشکسوت و بازنشسته در این گردهمایی عنوان کرد؛ برپایی جشن پنجاهمین سال بهانه ای شد در جهت تبادل دانش و کمک به یکدیگر در کنار هم جمع شویم.
وی با تاکید بر نقش مهم فارغ التحصیلان در پیشبرد اهداف دانشکده و دانشگاه گفت: من خواهشم از فارغ التحصیلان این است که رابطه تنگاتنگی با ما داشته باشند و خاطرنشان کرد؛ به همین منظورکمیته مهندسی صنایع در انجمن فارغ التحصیلان فعال است و فارغ التحصیلان می توانند از طریق انجمن با دانشکده تماس داشته باشند.
دکتر حجی یادآور شد؛ بیاد داشته باشیم میراثی که الان به عنوان اولین دانشکده مهندسی صنایع در ایران باعث افتخار ماست حاصل زحماتی است که اساتید پیشکسوت و اعضای هیأت علمی در گذشته کشیده اند و اگر بخواهیم ما نیز مایه افتخار آیندگان باشیم باید کمک کنیم دانشکده فارغ التحصیلانی داشته باشد که در پیشبرد اهداف صنعت نقش مهم ایفا کنند و بدرخشند.
در بخش دیگری از این مراسم مهندس شیری دبیر انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه ضمن تبریک پنجاهمین سال تاسیس دانشگاه گفت: درود میفرستم به روان پاک بنیان گذاران دانشگاه صنعتی شریف که با طیب خاطر و خلوص نیت این دانشگاه را پایه گذاری کردند علی الخصوص مرحوم دکتر صفاییه که بنیان گذار این دانشکده بودند.
دبیر انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه در ادامه افزود: غرض از حضور من در اینجا بحث انجمن فارغ التحصیلان است، این انجمن به همت بزرگانی چون دکتر صالحی و دکتر سهراب پور و با هدف اینکه بتواند به عنوان یک نخ تسبیح فارغ التحصیلان را باهم مرتبط نماید 25 سال پیش شکل گرفت. در این سالها فراز و فرودهایی داشته و هر ازگاهی پوست اندازی کرده و ساختار خود را بازنگری کرده است، آخرین بازنگری بر اساس مصوبه هیات امنا سال گذشته بود که خوشبختانه ترکیب جدید در این راستا گام برمیدارد که انجمن چگونه بتواند مشارکت حداکثری فارغ التحصیلان را میسر نماید. دانشگاه صنعتی شریف با وجود بالغ بر 40 هزار نفر فارغ التحصیل متاسفانه آن تعدادی که مورد انتظار است با انجمن و دانشگاه مشارکت نمی کنند. این نقیصه را باید ریشه یابی کنیم که چرا فارغ التحصیلان شریف نسبت به مجموعه خودشان بی تفاوتند و اگر بتوانیم این مسئله را ریشه یابی و راه حلی برای آن پیدا کنیم می توانیم بگوییم که انجمن موفقی خواهیم بود.
مهندس شیری اضافه نمود، انجمن از نظر تشکیلاتی دارای یک هیأت امنای 120 نفری، هیأت اجرایی 9 نفره و خزانه دار و بازرس می باشد که این ها یک دبیر کل انتخاب می کنند و دبیر کل کمیته اجرایی، کمیته برنامه ریزی و کمیته های ستادی را زیر نظر دارد که مهمترین این ها کمیته های دانشکده ای است. یعنی هر دانشکده یک کمیته با انتخاب خود فارغ التحصیلان شکل می دهد و این ها می توانند بازوی توانمند انجمن فارغ التحصیلان باشند. شاید هدف انجمن در ابتدا گردهمایی ها و تجدید دیدارها باشد اما اهداف بلندش بسیار مهم تر است به عنوان مثال اگر دانشکده ای مشکلاتی از باب کارآفرینی و اشتغال داشته باشد این انجمن است که می تواند کمک رسان دانشکده ها باشد و کمیته های تخصصی برای هر دانشکده دارد.
وی در پایان از فارغ التحصیلان تقاضا نمود برای پیشبرد اهداف دانشکده ها و دانشگاه همواره ارتباطشان را با انجمن برقرار کنند و تاکید نمود ایده ها و کمک های فکری فارغ التحصیلان در راستای پیشبرد اهداف دانشگاه و در پی آن جامعه نقش بسزایی دارد
گفتنی ست در بخشی از این مراسم از اساتید و کارکنان بازنشسته و پیشکسوت این دانشکده تقدیر شد. در بخش اساتید آقایان دکتر محمد هادی چمران، دکتر رسول حجی، دکتر سید موسی خالصی زاده، مهندس علی عبداللهی فر، مهندس ژوبین غیور، دکتر فرهاد قاسمی طارمی و دکتر فریدون کیانفر و در بخش کارکنان خانم ها فیروزه بهمردی، زیبا همدانی، طیبه منصوری و آقایان عباس آستانی و جعفر شاه حسینی مورد تقدیر قرار گرفتند.