مستندسازی و حفظ و نگهداری آثار و اسناد و اطلاعات هر سیستم و پردازش و بهره برداری و انتقال اطلاعات وتجربیات، جایگاه مهمی در مدیریت دانش هر مجموعه؛ خصوصا مراکز علمی دارد. بخش مهمی از اسناد و اطلاعات، مربوط به سوابق شکل گیری ورشد وتوسعه دانشگاه می باشد.

بیست و نهمین سال تأسیس دانشکده مهندسی هوافضا

بیست و نهمین سال تأسیس دانشکده مهندسی هوافضا

ویژه برنامه بیست و نهمین سال تأسیس دانشکده مهندسی هوا فضا و پنجاهمین سالگرد تأسیس دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی؛ ویژه برنامه ی دانشکده مهندسی هوا فضا به مناسبت پنجاهمین سال تأسیس دانشگاه عصر روز چهارشنبه 14 مهرماه با حضور اساتید، فارغ التحصیلان، دانشجویان و کارکنان در سالن آمفی تئاتر این دانشکده برگزار شد.
بنابر این گزارش در ابتدای این مراسم دکتر کوچک زاده رئیس دانشکده ضمن خوش آمد گویی به بیان تاریخچه ی مختصری از این دانشکده پرداخت و گفت: پذیرش اولین دانشجویان رشته مهندسی هو افضا با همت همکاران پیشکسوت از سال 1366 شروع شد و از سال 1372 پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد آغاز شد و در پی آن گرایش های سازه دینامیک پرواز، کنترل دینامیک و پیش رانش توسعه پیدا کرد. از سال 1375 جذب دانشجویان دکتری در این رشته آغاز شد و نهایتاً در سال 1378 دانشکده ی مهندسی هوا فضا به عنوان یک دانشکده مستقل کلید خورد. فعالیت هایی که تا قبل از آن انجام شده بود همه به عنوان گروه مهندسی هوا فضا در دانشکده مهندسی مکانیک صورت می گرفت. همچنین در سال 1389 رشته مهندسی هوافضا با گرایش مهندسی فضایی به رشته های دانشکده در مقطع کارشناسی ارشد اضافه شد.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه یکی از آمارهای مهم هر مرکز آموزش عالی تعداد دانشجویان شاغل به تحصیل در آن هست گفت: تا سال 1380 حدود 280 دانشجو در دانشکده مشغول به تحصیل بودند و این آمار تا انتهای سال 94 به حدود 733 دانشجوی شاغل به تحصیل رسیده است. همچنین تعداد کل فارغ التحصیلان این دانشکده در هر سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری تا مهر امسال 1791 نفر می باشند.
دکتر کوچک زاده یادآور شد؛ تعداد اعضای هیأت علمی این دانشکده هم اکنون 27 نفر می باشد که از این تعداد 12 نفر استاد،4 نفر دانشیار11 نفر استادیار می باشند.
گفتنی است در این مراسم سردار فرحی نیز به عنوان میهمان ویژه حضور داشتند و سخنرانی تخصصی تحت عنوان «تحلیلی برتوسعه هوا فضای کشور در دهه گذشته » ارائه نمودند. همچنین دیگر سخنرانان این گردهمایی دکترفرشچی با عنوان «تجاری سازی فناوری پرتاب فضایی» و دکتر فرزانه شرف بافی با عنوان «معرفی نهاد های بین المللی حمل و نقل هوایی» بودند.
در پایان این مراسم پنل تخصصی با عنوان کسب و کار دانش آموختگان رشته مهندسی هوا فضا گذشته، حال، آینده(صنایع نظامی و غیر نظامی) برگزار شد.
آخرین خبر

مرکز اسناد دانشگاه صنعتی شریف افتتاح شد

  با هدف حفظ اصول، ارزش ها و نگهداری از پیشینه علمی، پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف و پیشرفت های آن در زمینه علم و فناوری، مرکز ...

عکس تصادفی