مستندسازی و حفظ و نگهداری آثار و اسناد و اطلاعات هر سیستم و پردازش و بهره برداری و انتقال اطلاعات وتجربیات، جایگاه مهمی در مدیریت دانش هر مجموعه؛ خصوصا مراکز علمی دارد. بخش مهمی از اسناد و اطلاعات، مربوط به سوابق شکل گیری ورشد وتوسعه دانشگاه می باشد.

اخبار و اطلاعیه

 • مرکز اسناد دانشگاه صنعتی شریف افتتاح شد

  با هدف حفظ اصول، ارزش ها و نگهداری از پیشینه علمی، پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف و پیشرفت های آن در زمینه علم و فناوری، مرکز اسناد این دانشگاه افتتاح گردید.

  [...]

 • رونمایی از کتب منتشره به مناسبت پنجاهمین سال

  همزمان با برگزاری بزرگداشت پنجاهمین سال تأسیس از کتاب های “روزگار شریف”، “افلاکیان”،“افتخارات” و “شریف از آغاز تاکنون” توسط آقای دکتر صالحی، معاون محترم رییس جمهور و رییس سازمان انرژی و اتمی در محل غرفه دبیرخانه مستندسازی و اسناد رونمایی گردید.
  [...]

 • جشن پنجاه سال درخشش و بالندگی علمی دانشگاه صنعتی شریف


  معاون اول رئیس جمهور: نقش دانشگاه صنعتی شریف در توسعه ی کشور بسیار تعیین کننده است
  جشن پنجاه سال درخشش و بالندگی علمی دانشگاه صنعتی شریف با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، دکتر فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، دکتر حدادعادل رئیس فرهنگستان علوم و نیز جمع کثیری از اساتید، دانش آموختگان، دانشجویان و کارکنان این دانشگاه برگزار شد.
  به گزارش رو [...]

 • در دانشگاه شریف بررسی شد: نقش فناورانه دانشگاه در دوران دفاع مقدس

  همایش «دفاع دانش بنیان» با هدف بیان و بررسی نقش فناورانه دانشگاه و جهاددانشگاهی شریف در دوران دفاع مقدس در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی؛ این همایش همزمان با بزرگداشت پنجاهمین سال تأسیس دانشگاه صنعتی شریف در سالن جابر بن حیان دانشگاه برگزار شد.
  بنابر این گزارش رئیس سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف در همایش "دفاع دانش بنیان" که با هدف بررسی نقش فناورانه دانشگاه در دوران دفاع مقدس در دانشگاه صنعتی شریف برگزار [...]

 • تقدیر از دو استاد پیشکسوت و مرور خاطرات گذشته در آیین گرامیداشت پنجاهمین سالگرد تاسیس دانشگاه صنعتی شریف

  به گزارش روابط عمومی؛ ویژه برنامه ی دانشکده مهندسی شیمی و نفت به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس دانشگاه بعدازظهر روز چهارشنبه 15 اردیبهشت ماه سال جاری با حضور اساتید، فارغ التحصیلان، دانشجویان و کارکنان این دانشکده در سالن جابربن حیان دانشگاه شریف برگزار شد.
  دکتر محمدجعفر عبدخدایی رئیس این دانشکده ضمن ابراز خوشحالی از حضور در جمع اعضای پیشکسوت این دانشکده به ارایه گزارشی از وضعیت دانشکده ی مهندسی شیمی و نفت پرداخت.
  وی در صحبتهای خود گفت: د [...]

 • نشست علمی اساتید دانش آموخته دانشگاه صنعتی شریف

  نشست اساتید دانش آموخته شریف با هدف تحکیم ارتباط و بمنظور هم اندیشی و تبادل نظر بین دانش آموخته گان دانشگاه شریف و با حضور دکتر فتوحی رئیس دانشگاه، دکتر سهراب پور رئیس اسبق دانشگاه و قائم مقام بنیاد نخبگان، دکتر ضرغامی و دکتر انواری روسای اسبق دانشگاه همراه با جمعی از اساتید پیشکوست و دانش آموخته گان و مسئولین دانشگاه صنعتی شریف روز پنجشنبه 30 اردیبهشت ماه سال جاری در سالن استاد جباری برگزار شد.
  به گزارش روابط عمومی، این نشست به منظور ارج [...]

 • تقدیر از استادان بازنشسته و مرور خاطرات پنجاه ساله گذشته در گردهمایی فیزیکی های دانشگاه صنعتی شریف

  به گزارش روابط عمومی؛ ویژه برنامه ی دانشکده فیزیک به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس دانشگاه صبح روز یکشنبه 19 اردیبهشت ماه سال جاری با حضور اساتید، فارغ التحصیلان، دانشجویان و کارکنان در سالن آمفی تیاتر این دانشکده برگزار شد.
  دکتر سهراب راهوار رئیس این دانشکده ضمن خوش آمد گویی و ابراز خرسندی از حضور اساتید پیشکوست و بنیانگذار دانشکده فیزیک، عنوان کرد من خودم یکی از دانشجویان این دانشکده بودم و جزو افرادی هستم که در این دانشکده رشد کرده و به ثمر [...]

 • سرود دانشگاه

  بارگاه علم و دینی / فضل و حکمت را معینی / بر فراز ملک دانش / تو نوای پرطنینی ...

  [...]

 • بیست و نهمین سال تأسیس دانشکده مهندسی هوافضا

  ویژه برنامه بیست و نهمین سال تأسیس دانشکده مهندسی هوا فضا و پنجاهمین سالگرد تأسیس دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
  به گزارش روابط عمومی؛ ویژه برنامه ی دانشکده مهندسی هوا فضا به مناسبت پنجاهمین سال تأسیس دانشگاه عصر روز چهارشنبه 14 مهرماه با حضور اساتید، فارغ التحصیلان، دانشجویان و کارکنان در سالن آمفی تئاتر این دانشکده برگزار شد.
  بنابر این گزارش در ابتدای این مراسم دکتر کوچک زاده رئیس دانشکده ضمن خوش آمد گویی به بیان تاریخچه ی مختصری از [...]

 • جشن سی‌ سالگی دانشکده مهندسی کامپیوتر همزمان با جشن پنجاهمین سالگرد دانشگاه

  مراسم سی امین سالگرد تاسیس دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف به عنوان نخستین دانشکده ی مهندسی کامپیوتر ایران همزمان با پنجاهمین سال تاسیس این دانشگاه و با حضور مسئولان عالی رتبه ی کشور، در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی؛ مراسم گرامیداشت سی امین سال تاسیس دانشکده ی مهندسی کامپیوتر عصر روز چهارشنبه هفتم مهرماه سال جاری با حضور مهندس سید مجتبی هاشمی معاون فناوری و امور بین الملل وزارت ارتباطات، مهندس محمد ح [...]

آخرین خبر

مرکز اسناد دانشگاه صنعتی شریف افتتاح شد

  با هدف حفظ اصول، ارزش ها و نگهداری از پیشینه علمی، پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف و پیشرفت های آن در زمینه علم و فناوری، مرکز ...

عکس تصادفی